KadıköyYaşam Tarzı

Kadıköy’de çocuk fakültesi açılıyor

Kadıköy Belediyesi, çocuklar için farklı bir platform hazırladı. 6 yaş üstü için hazırlanan çocuk fakültesini gelin yakından inceleyelim?

Çocuklara en çok sorulan soruların başında ‘Büyüyünce ne olacaksın’ gelir. Bu sorunun cevabını vermeyi hızlandıran bir platform Kadıköy Belediyesi bünyesinde açılıyor. 6-14 yaş grubu için ücretsiz hizmet verecek olan Çocuk Fakültesi’ni gelin yakından tanıyalım…

Çocuk fakültesi nedir?

Çocuk Fakültesi çocukların kendi yetenek ve ilgi alanlarını keşfetmelerini, meslekleri oyunlaştırarak deneyimlemelerini, meslek edinimi konusunda yol gösterici olmayı, sorumluluk bilincini meslekleri öğretirken aşılamayı ve ilgi ve isteklerine paralel deneyim kazanmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Çocuk Fakültesi alanlarında uzmanlaşmış isimlerle +6 yaş çocuklara oyunlaştırma ve deneyimsel öğrenme gibi çeşitli gelişimsel teknikler kullanılarak meslekleri deneyimletmektedir. Çocukların ilgi duyduğu alanlarda kendi yeteneklerini, yaratıcılıklarını, becerilerini geliştirmeleri nihayetinde kendilerini keşfetmeleri konusunda onlara yol gösteren bir platformdur.

Oyunlaştırma temel alınarak oluşturulan bu programda çocukların merakını geliştirmek, onlara sorumluluk kazandırmak, uygulama ve deneyim ile gerçekçi bir şekilde meslekleri öğretmek, yeteneklerini geliştirmek ve hayal güçlerini harekete geçirmek amaçlanıyor.

Çocuk fakültesi başvuruları nereden nasıl yapılıyor?

Kadıköy’de yaşayan pek çok aile bu platforma nasıl kayıt yaptırabileceklerini merak ediyor. Çocuk fakültesine ‘cocukfakultesi.kadikoy.bel.tr’ web sitesi üzerinden kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

 

Omurilik kanal darlığı, bel fıtığı ile karıştırılıyor! Doç. Dr. H. Can Küçükyıldız, genellikle bel fıtığıyla karıştırılan omurilik kanal darlığı hakkında bilgi verdi.

Hipokrat öneriyor: Kafein çocuklar için zararlı mı?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu