Hakkımızda

Kadıköy Postası; bağımsız, tarafsız, sosyal olaylara duyarlı bir internet haber portalıdır. Kadıköy ilçesinde ve Türkiye’de meydana gelen olaylar ve gelişmeleri, ajanslar ve kendi ekibimiz aracılığıyla takip ederek olduğu gibi size sunuyoruz.

2023 yılında faaliyete geçen Kadıkoy Postası, yazılı, fotoğraflı ve görüntülü haberleri internet üzerinden ziyaretçilerine ulaştırmaktadır. Sitemizde, kendi mahallenizden dünyanın en uzak köşesine kadar her yer ile ilgili haber okuyabilirsiniz.

Ziyaretçilerimiz tüm haberleri içinde konuya göre arama yapma olanağı sunmaktayız. Bu arama, kelime ve ilgili bazlı, yapay zeka ile desteklenmiş gerçek bir haber arama sayfasıdır.

Kadıköy Postası Yayıncılık İlkeleri

TARAFSIZ Habercilik: Sitemizde yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. Biz haberi okura ulaştıran “aracı” olarak, hiçbir haberin anlamını değiştirmemeyi ve hiçbir haberi manipüle etmemeyi ilke edinmiş bulunuyoruz.

MİMİKSİZ Habercilik: Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin “iyi haber / kötü haber”, “müjdeli haber / kara haber” olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura “şimdi sevinmelisin” veya “şimdi üzülmesin” havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

AÇIK Habercilik: Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiçbir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

POSTACI Habercilik: Bizler, haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye’yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında “halkı aydınlatmak”, “halka yol göstermek”, “hükumeti yola getirmek”, “toplumu düzeltmek” gibi görevlerimiz yoktur.

Başa dön tuşu