Fenerbahçe

Beklenen buluşma gerçekleşti! Aziz Yıldırım ile Ali Koç karşı karşıya

Fenerbahçe’de seçim rüzgarı esiyor. İki aday Ali Koç ile Aziz Yıldırım canlı yayında karşı karşıya geldi ve merak edilenleri açıkladı.

Fenerbahçe’de 20 yıl boyunca başkanlık yapan Aziz Yıldırım ile mevcut başkan Ali Koç arasında uzun yıllardır sert rüzgarlar esiyor. Seçimli Olağan Genel Kurul’da başkan Ali Koç ve Aziz Yıldırım yarışacak.

Aziz Yıldırım, 2000’li yılların ortalarında veliahdı olarak gösterdiği Ali Koç ile 2018’de adeta karşı karşıya geldi. İkili arasında devam eden gerginlik Cumartesi günü yaşanan genel kurulun ilk gününe de yansıdı.

Bir süredir Ali Koç, Aziz Yıldırım’ı canlı yayında görüşmeye davet ediyordu. Aziz Yıldırım bu teklifi geri çevirmişti. Ancak genel kurulda Koç’un açıklamalarının ardından Yıldırım fikrini değiştirdi ve görüşme gerçekleşti. Görüşme beklenenin aksine FB TV’de yaşanmadı. Habertürk ekranlarında yayımlanan canlı yayında Yıldırım ve Koç uzun yıllardır merak edilenlere de açıklık getirdi…

National Türk’te yer alan haberde şu detaylar yer aldı.

Aziz Yıldırım ile Ali Koç yıllardır merak edilenleri konuştu

Ali Koç: “Ben ligden çekiliyoruz demedim. Ligden çekilme dahil, opsiyonları konuşacağız dedim.”

Aziz Yıldırım: “Öncesinde dedin Ali, yapma! Biz 6 yıldır neden şampiyon olamıyoruz? Ben 1998’in yarısında aldım. 6 senede 2 defa şampiyon oldum.”

Ali Koç: “Kötü tercihler, kötü hoca, planlama vs… Sizin bıraktığınız takımdan FFP konusunda bugünkü rahatlığımız yoktu. Sizin borçlanarak aldığınız gayrimenkulleri TFF’ye ve UEFA’ya veremiyoruz. İlk 2 sene hatalarımız oldu. 2. senede bile 22. haftada şampiyonluğun en büyük adayı bizdik. 21 puanın sadece 3’ünü alabildik. Doğradı hakemler bizi.”

Ali Koç: “Siz hiç 90 puan alamadınız. Alamazsınız da.”

Aziz Yıldırım: “Ben 60 puan toplayayım ama şampiyon olalım. Çünkü tarih, şampiyonları yazar.”

Aziz Yıldırım: “2 Nisan’da milleti çağırırken maddelerden bir tanesinde takımı çekeceğiz dedin.”

Ali Koç: “Yazıyı çıkarın. Çekilme dahil alternatifler yazıyor.”

Aziz Yıldırım: “Yapamayacağın bir şeyi niye koyuyorsun.”

Ali Koç: “Ben bilmiyordum ki onu, istişare ettim insanlarla. Çekilmenin Fenerbahçe için faydadan çok zarar getireceğini istişare ettik. 17 Mart’ta bizi linç etmeye çalıştılar orada. Sizin döneminizde 2 maç yarıda kaldı Trabzon’da.”

Aziz Yıldırım: “Siz golü atın, Ersun Yanal dönemiydi, maç yarıda kalır dedim Volkan ve Emre’ye. Bir tek 2010/11 3-2 yenildiğimiz maçta çok rahat gittik geldik. Diğerlerinin hepsinde polis arabası içinde kalkanlarla gittik. Trabzon öyle bir yer.”

Ali Koç: “Trabzon öyle bir yer! Bir hafta önce Pendik maçı vardı, maç 43 dakika oynandı. Denizli’de futbolcularımıza zulmederek şampiyonluğumuz aldılar. Aynı şeyi yapacaklardı. Bizim oyuncularımıza ceza vereceklerdi, yeter dedik, muhtelif alternatifler sunduk. Biz kurusıkı ateş etmedik.”

Aziz Yıldırım: “Niye çağırıyorsun, milletin kafasına bu konuyu niye koyuyorsun. SPK’nın incelediği konuda alternatif olarak sunabilirsin. Sen orada dile getirmesen, insanlar geldiğinde çıkıp deseydin ki bunu takımı çekebilir miyiz deseydin, insanlar da o niyetle gelmişti. Onu deyince kulübün durumu ne olacaktı?”

Ali Koç: “Ona mı yetki almadın diyorsun.”

Aziz Yıldırım: “Hiç yazmamalıydın. Urfa’ya U19’la gidiyoruz şeyi. İnsanlar konuşmak istiyor, 4 kişi konuyor. İnsanlar oruç, rahatsız. Hüsran oldular, üzüldüler.”

Ali Koç: “Hüsrana katılırım, insanlar konuşamadı, 100 küsür insan yazmıştı. İşin öznesinde ben ligden çekiliyoruz falan demedim. Çekilme dahil opsiyonları değerlendireceğiz dedim. Ne fark edecekti?”

 

 

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurulu tansiyonu yüksek bir şekilde başladı. Aziz Yıldırım ile Ali Koç arasındaki gerginlik kongrenin önüne geçti. Ali Koç‘un Aziz Yıldırım’a yönelik sözleri ise bir hayli tartışılacak gibi…

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu