SporFenerbahçe

Ali Şen, Ali Koç’a seslendi: Kavgayla çözemezsin

Pazar akşamı Trabzonspor-Fenerbahçe maçının ardından yaşanan olayların ardından Ali Koç'un yaptığı açıklamalara eski başkan Ali Şen'den açıklama geldi.

Fanatik yazarı Faik Çetiner bugün kaleme aldığı yazısında Fenerbahçe’nin eski başkanı Ali Şen ile yaptığı görüşmeyi aktardı. İşte Çetiner’in o yazısı…

Trabzon’da yaşanan olaylardan sonra gördüğüm, Fenerbahçe’de muhalefetin rafa kalkışı oldu. Kısacası camia adeta kenetlendi. Başkan Ali Koç’un, “Gerekirse ligden çekiliriz” açıklamaları, spor kamuoyunun bir numaralı malzemesi.

Fenerbahçe ligden çekilir mi? Meslek hayatımda muhabirlik dönemimden bugüne 11 başkanla çalıştım. Bazıları buna inanmıyor. Şunu hatırlatayım. Aziz Yıldırım’a gelene kadar Fenerbahçe’de neredeyse 1 bilemedin 2 yılda bir seçim olurdu. Benim dönemimdeki başkanların çoğu rahmetli oldu. En son Tahsin Kaya başkanı kaybettik.

Ali Şen’den ‘Sakin olun’ mesajı

Allah uzun ömürler versin, hayattaki başkanlardan Ali Şen’i aradım, telefon sohbeti yaptık. Efsane başkan özetle, “Bu işler yeni değil, sürpriz değil. 1996 yılında kazandığımız şampiyonluğun Trabzon’daki hayal kırıklığı maalesef devam ediyor. Kinle, kavgayla bu işleri çözemezsin” diyor ve Fenerbahçe camiasını itidalli olmaya davet ediyor.

Fenerbahçe’de uzun yıllar başkanlık yapan Aziz Yıldırım ise, “Trabzon’da maçın tatil edilmesi gerekirdi” dedi.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu şimdi Olağanüstü Genel Kurul kararı aldı. 2 Nisan’da, çoğunluk sağlanamazsa 9 Nisan’da üyeler ligden çekilip çekilmemeyi oylayacaklar.

İki gündür Fenerbahçe’nin önde gelen isimleriyle, kongre üyeleriyle görüşüyorum. Edindiğim izlenim şu: Ligden çekilmeye fazlaca sıcak bakmıyorlar. Ama şu da bir gerçek ki, en koyu muhalifler bile Ali Koç’çu olmuşlar.

Dediğim gibi Fenerbahçe taraftarıyla, yöneticisiyle, sporcusuyla ‘tek vücut’ olmuş durumda. Öte yandan bu çekilme işinin bir de borsa ve SPK ayağı var, o da unutulmasın.

Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, geçtiğimiz gün Trabzonspor maçının ardından yaşananlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hipokrat öneriyor: Obezite nedir? Kaç kilo obezite oluyor?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu