Mekanlar

Piccole Danze prömiyeri Süreyya Operası’nda sahnelendi

İstanbul Devlet Opera ve Balesinin (İDOB) 'Piccole Danze' balesi, Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde sanatseverlerle buluştu.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), sezonun son bale prömiyerini ‘Pıccole Danze’ ile Kadıköy’de bulunan Süreyya Operası’nda gerçekleştirdi. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği eserde Berk Sarıbay’ın koreografisi ve Akın Sevgör’ün müziği ile “Minval”, Deniz Özaydın’ın koreografisi ve Utku Şilliler’in müziği ile “Nox”, Uğur Seyrek’in koreografisi ve F. Chopin’in müziği ile “Kurban”, Armağan Davran ile Volkan Ersoy’un koreografisi ve Arturo Marquez’in müziğiyle “Danzon” beğeniye sunuldu.

Kadıköy’de sanat rüzgarı

Eserde ‘Minval’ insan ilişkilerindeki varoluşsal nedeni ve varoluşu sorgularken, ‘Nox’ birlikte yaşamanın mutluluğunu paylaşmak varken, yine bencilliğimiz ön plana mı çıkardı? sorusuna cevap arıyor. ‘Kurban’da kadın, erkek ilişkilerini irdeliyor. ‘Danzon’ ise kadın, erkek ilişkilerini beden diliyle anlatırken, ilişkilerdeki zıtlıkları siyah ve kırmızı olarak sembolize ediyor.

Prömiyeri 27 Ekim’de yapılacak olan Giselle Balesi, Kasım ayında Kadıköy’de bale severlerle buluşacak.

Hipokrat öneriyor: Sağlık için çok faydalı! İşte, domatesin 8 faydası

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu