SporFutbol

Arda Turan’a şok! İspanya’da 1 yıl hapis cezası

İspanya'dan Arda Turan hakkında şok karar. Arda Turan'ın 2015 ve 2016 yıllarından İspanya maliyesinden vergi kaçındığı ileri sürüldü ve iki farklı suçtan 1 yıl hapis cezası verildi.

Trendyol 1. Lig ekiplerinden Eyüpspor’u çalıştıran Arda Turan’a hapis cezası şoku… Arda Turan, Atletico Madrid ile Barcelona’da oynadığı 2015 ve 2016 yıllarında İspanya maliyesinden vergi kaçırdığına dair iki farklı suçtan 1 yıl hapis cezası aldı.

Arda Turan’ın başı fon olayında da dertte

Seçil Erzan ve Fatih Terim Fon olayı ile başı dertte olan Arda Turan Atletico Madrid ile Barcelona’da oynadığı 2015 ve 2016 yıllarında İspanya maliyesinden vergi kaçırmakla suçlanan Arda Turan, her bir suç için 6’şar aydan toplamda 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Arda Turan suçunu kabul etti

Suçunu kabul eden Arda Turan’ın cezasının, savcılığın talebi ve gerek Devlet Avukatlığı kurumu gerekse savunma avukatlarının kabul etmesiyle iki yıl boyunca herhangi bir suç işlememesi şartıyla ertelendiği, Turan’ın cezaevine girmeyeceği öğrenildi.

Dava sürecinde Maliye’ye olan 2015’ten 303 bin 162 euro ve 2016’dan 330 bin euro olan ceza tutarlarını ödediğini belirten Turan’ın, kalan 617 bin 773 euroluk borcunu ise 6 taksitle ödemesine karar verildi.

Ayrıca Başsavcılığın, bu süre içinde herhangi bir suç işlememesi şartıyla cezanın iki yıl süreyle ertelenmesi yönündeki teklifin de Başsavcılık ve Turan’ın avukatlarının desteklediği belirtildi.

Savcılığın hazırladığı belgede Arda Turan’ın, “İspanya’da kişisel gelir vergisi mükellefi statüsüne sahip olmasına ve 2015 yılında önemli gelir elde etmesine rağmen kişisel gelirini göstermediği ve İspanya’da vergi ödeme yükümlülüğünden kaçtığı” açıklandı.

Arda Turan ve Ahmet Bulut hakkında iddialar

Futbol dünyasının kirli çamaşırlarını ortaya çıkaran Football Leaks, yayımladığı belgeler arasında Arda Turan ile Ahmet Bulut hakkında ciddi iddialara ve belgelere yer vermişti.

Belgeleri analiz eden The Black Sea adlı internet sitesi, Arda’yı vergi kaçırmak, Bulut’u ise yasa dışı komisyon anlaşması imzalamakla suçladı.

Dönem dönem ortaya çıkarttığı belgelerle futbol dünyasının iç yüzünü gün yüzüne çıkaran Football Leaks, son olarak ortaya attığı iddialarda Türkiye’yi de es geçmedi. Özellikle son birkaç yıldır futbol dışında her şekilde gündeme gelen Arda Turan ve menajeri Ahmet Bulut hakkında oldukça çarpıcı belgeler ortaya atıldı.

Bu iddiayı NationalTurk 2016 Yılında duyurmuştu. National Türk’ün bu konuda hazırladığı dosyaya göz atmak için TIKLAYINIZ

Fenerbahçe‘de gündem Trabzonspor maçının ardından yaşananlar. Son olarak eski başkanlardan Ali Şen, Ali Koç’a seslendi.

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu