Fenerbahçe

Aziz Yıldırım adaylık kararını verdi

Bir süredir ismi Fenerbahçe başkan adaylığıyla anılan Aziz Yıldırım, kararını verdi. 20 yıl boyunca sarı-lacivertli kulübün başkanlığını yürüten Aziz Yıldırım yeniden aday olduğunu duyurdu.

Fenerbahçe’de eski başkan Aziz Yıldırım haziran ayında yapılacak kongrede başkanlığa yeniden aday olma kararı aldı.

Sports Digitale Genel Yayın Yönetmeni Yağız Sabuncuoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Aziz Yıldırım aday olma kararı aldı” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamadan kısa bir süre sonra Aziz Yıldırım’dan resmi açıklama geldi.  Aziz Yıldırım, “Arkadaşlarla çarşamba veya perşembe günü basın toplantısı yapacağız ve burada Fenerbahçe’nin kongresinde Fenerbahçe başkanlığına aday olacağımı açıklayacağım. Sizin vasıtanızla da tüm kamuoyuna duyuruyorum” dedi.

Aziz Yıldırım: Kulüp borç batağında

Eski başkan Aziz Yıldırım kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, kulübün borç batağında olduğunu ifade etmişti. Aziz Yıldırım, söz konusu açıklamasında “Fenerbahçe borç batağındadır. Bunu siz yaptınız. Ali Koç, kulübe ne kadar para verdi? Açıklasın da teşekkür edelim. Fenerbahçe şimdi Koçspor. Böyle saçmalık olur mu? Başkası başkan olursa bu sponsorluklar devam edecek mi? Kulübün kongrede malvarlıklarını satışa çıkarsınlar. Hepsini alacağım. Fenerbahçe’nin borcunu sıfırlayacağım. Bizim dönemimiz için borç fazla ise ödeyeceğim. Değilse de çıkıp durumu açıklasınlar” ifadelerini kullanmıştı.

Aziz Yıldırım kimdir?

aziz yildirim

Aziz Yıldırım 2 Kasım 1952’de dünyaya geldi. İlkokul ve lise eğitimini Düzce’de yapmıştır. Düzce’de Hamidiyespor Kulübü’nde amatör futbol oynamıştır. Daha sonra Ankara Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi’nden (şimdiki adıyla Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi) inşaat mühendisi olarak mezun olmuştur. NATO Altyapı ihalelerine de katılan Maktaş Mühendislik firmasının sahibidir. Düzcespor Kulübünde fahri başkanlık yapmıştır.

1990-1992 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yönetimde görev aldı. 1991-1992 sezonunda futbol şube sorumlusu oldu. 15 Şubat 1998’de yapılan kongrede rakibi Vefa Küçük’ten bir oy fazla alarak başkan seçildi. 1998-2018 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü’nün başkanlığını yapmış, 3 Haziran 2018 günü yapılan seçimli olağan genel kurulda rakibi Ali Koç’a karşı başkanlığı kaybetmiştir.

Aziz Yıldırım hakkında çıkan haberleri yalanladı. Yıldırım yaptığı açıklamada, “Hakkımda yapılan manipülatif haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederim” ifadelerini kullandı.

National Türk öneriyor: Antrenörlüğün dayanağı meziyet mi, felsefe mi?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu