Fenerbahçe

Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a cevap

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un canlı yayın teklifini geri çevirdi.

Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, gündemde yer alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile televizyon programına çıkma durumuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Yıldırım açıklamasında, “Sayın Ali Koç, yıllardır benimle birlikte televizyona çıkma isteğini, tarafımdan pozitif bir cevap alamamasına rağmen ısrarla yinelemektedir. Benim kendisiyle herhangi bir televizyon programına çıkma gibi bir planım bulunmamaktadır.

Muhatabımız, başkan adaylığım için eşsiz desteklerini tarafıma ileten, camiamızın çok değerli kulüp üyeleridir. Sayın Ali Koç’un bu konudaki ısrarı anlamsızdır; zira kendileriyle zaten 8-9 Haziran’daki Olağan Seçimli Kongre’de bir araya geleceğiz.

Bu vesileyle, tüm kulüp üyelerimizi kongreye davet ediyor, Güçlü Fenerbahçe için, Şampiyonluklar İçin, Çocuklar İçin, oylarınızı bekliyorum” ifadelerine yer verdi.

Aziz Yıldırım’dan kongre üyelerine çağrı

Aziz Yıldırım, Şekip Mosturoğlu’nun, Genel Kurul’un Divan Başkanı olması gerektiğini ifade ederek, tüm üyeleri 8 Haziran Cumartesi günü saat 09.30’da oy kullanmak için stada davet etti.

Aziz Yıldırım’ın sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama şu şekilde:

“Saygıdeğer kongre üyelerimiz, sevgili taraftarlarımız,

8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda, saat 09.30’dan itibaren stadımızda yerimizi alacağız.

Mevcut Başkan Sayın Ali Koç’un, kazandığı takdirde, yakın zamanda rekor bir oyla seçilmiş Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sayın Şekip Mosturoğlu ile çalışmayacağı yönündeki demeçleri son derece anti-demokratik ve anti-kurumsaldır. Bununla birlikte Sayın Koç, bu açıklamalarıyla, genel kurulun divan yönetimine ambargo koyma hedefini açıkça belli etmiştir.

Genel Kurulumuzun eşit ve adil şartlarda idare edilebilmesi, 2 gün boyunca yaşayacağımız yoğun kongre ortamının profesyonellik ve adalet ile yönetilmesi ve her bir kongre üyemizin hakkının sonuna kadar muhafaza edilebilmesi adına, kurumsal yapımızın bir gereği olarak, yakın zamanda rekor oyla seçilmiş mevcut Yüksek Divan Kurulu Başkanımız, 3 Temmuz’da kulübümüz için aylarca hapis yatıp bedel ödemiş olan Sayın Şekip Mosturoğlu’nun, Genel Kurul’un Divan Başkanı olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bütün genel kurul üyelerimizi de, adalet duygusundan şüphemizin olmadığı, tüzüğümüzü noktasından virgülüne kadar uygulayacağına emin olduğumuz, Sayın Şekip Mosturoğlu lehine oy kullanmaya davet ediyor, tüm üyelerimizi 8 Haziran Cumartesi günü saat 09.30’da stadımıza bekliyoruz.”

Fenerbahçe’de yaklaşan seçim öncesi gerilim tırmanıyor. Başkan adaylarından Aziz Yıldırım, Ali Koç’un listesinde bulunan Acun Ilıcalı hakkında adeta açtı ağzını yumdu gözünü….

National Türk öneriyor: “Ali Koç 83 milyon doları alacağını Sadettin Saran’ın yanında söyledi”

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu