Fenerbahçe

Fenerbahçe’de ‘Suudi Arabistan’a hayır dedi : Atatürk ilke ve devrimlerine karşı…

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulunda, Fenerbahçe ile Galatasaray arasında 29 Aralık’ta Suudi Arabistan’da oynanacak Süper Kupa Finali’nin Türkiye’de oynanması için önerge verildi.

Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’ndeki toplantının başında Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitler için saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu.

İstiklal Marşı’nın ardından toplantıda Cumhuriyet’in 100. yılı sebebiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 boyutlu hologramından, Cumhuriyet’in kuruluşunun 10. yılında yaptığı konuşma salona yansıtıldı.

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar’ın toplantıyı başlatmasının ardından vefat eden üyeler ve yeni üyelerin isimleri okundu.

Kalamış’taki Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda divan kuruluna verilen önergede, “Cumhuriyet’in 100. yılında Süper Kupa Finali’nin, Atatürk ilke ve devrimlerine karşı bir ülkede oynanması, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu Fenerbahçe’nin tarihine, şan ve şerefine bağdaşmayacağından, finalin Atatürk Olimpiyat Stadı’nda ya da Samsun 19 Mayıs Stadı’nda oynanmasının kabulünün Yüksek Divan Kurulunun oylarına sunulmasını teklif ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

Yapılan oylama sonucunda önerge oybirliğiyle kabul edildi.

Yüksek Divan Kurulu, bu kararı Fenerbahçe Yönetim Kurulu’na bildirecek.

NE OLMUŞTU

Beşiktaş Divan Kurulu üyesi ve eski başkan adayı Hürser Tekinoktay, geçtiğimiz günlerde Galatasaray ve Fenerbahçe Kulübü Başkanları Dursun Özbek ve Ali Koç’a Cumhuriyetin 100. Yılında ’Süper kupa finalinin oynanacağı yerin Türkiye’de olması için TFF Başkanına ortak bildiri yayınlaması için çağrı yapmıştı.

TEKİNOKTAY: SAYIN BÜYÜKEKŞİ FUTBOLU GERMEYİN, SİZ ÖNCE YAYIN GELİRLERİNİ ARTTIRIN

Hürser Tekinoktay 12 Ekim 2023 günü “Cumhuriyetimizin 100. Yılında ’Süper kupa finalinin oynanacağı yer için Suudi Arabistan ve Abu Dabi ile görüştük’ diyerek finali oraya pazarlamaya çalıştığınızı söylemişiniz. Siz önce yayın gelirlerini arttırın sayın Büyükekşi. Futbolu ve taraftarı daha fazla germeyin  @TFF_Org ” diyerek kupanın pazarlanmaya çalıştığına dikkati çekmişti.

TEKİNOKTAY: SAYIN BÜYÜKEKŞİ FUTBOLU GERMEYİN

TEKİNOKTAY: KULÜPLERİNİZ ÖZERKSE MAÇI TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTEDİĞİNİZİ BİLDİRİN

Hürser Tekinoktay 18 Ekim tarihinde bu kez de Ali Koç ve Dursun Özbek’e;

“Sayın Dursun Özbek ve Sayın Ali Koç kulüplerinizin özerk olduğunu düşünüyor ve öyle kalmasını istiyorsanız.

Büyükekşi’ye maçı Türkiye’de oynamak istediğinizi ortak bildiriyle duyurun.

Unutmayın Cumhuriyeti biz kurduk. 100. Yıl Tek Yürek Tek Millet paylaşımında bulunmuştu.

20 Ekimde maça çıkmayın çağrısını yapan Tekinoktay

HÜRSER TEKİNOKTAY: CUMHURİYETİN 100.YILINDA BİR FUTBOLCU MAAŞINA FİNALİ PAZARLAMAYIN

20 Ekimde maça çıkmayın çağrısını yapan Tekinoktay  bu çağrısından bir kaç gün sonra bu kez de siyasi partileri ve Ugur Dündar’ı etiketleyerek çağrısını yenilemişti.

Önce yayın gelirlerini arttıracağına, Cumhuriyetimizin 100. Yılında ’Süper kupa finalinin oynanacağı yeri bir futbolcu maaşına Suudi Arabistan’a pazarlayarak yeni bir skandala imza atan Mehmet Büyükekşi’nin istifası farz olmuştur.

Bu arada stadyumunun ismini Atatürk Stadyumu olarak değiştiren FB Kulübü Başkanı Ali Koç ve Uğur Dündar başta olmak üzere GS camiası ve Dursun Özbek üzerinize düşeni yapın maçı siz oynayacaksınız TFF değil.

Aynı zamanda tüm siyasi parti liderleri asli vazifeniz olan Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimize ve milletimize sahip çıkıp Büyükekşi’nin istifası isteyiniz.

Tekinoktay’ın çağrısına Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk’ten cevap geldi.

Metin Öztürk: Galatasaray’ın Süper Kupa’yı Türkiye’de oynamasını istiyoruz

Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk, “Cumhuriyet’in 100’üncü yılında cumhuriyetin yüzü olan Galatasaray’ın Süper Kupa’yı Türkiye’de oynamasını istiyoruz.” dedi.

METİN ÖZTÜRK : “EMİNİM Kİ FENERBAHÇE TARAFTARININ DA İSTEDİĞİ BUDUR”

Öztürk, “TFF’nin yanlış kararından dönmesi gerekmektedir. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayalım. Cumhurbaşkanımız da gelsin kazanan takıma kupasını orada versin. Umarım TFF bu yanlışından hemen döner.

Cumhuriyet’in 100’üncü yılında cumhuriyetin yüzü olan Galatasaray’ın Süper Kupa’yı Türkiye’de oynamasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü: “Süper Kupa finalinin Türkiye dışında oynanmasını bir taraftar olarak istemiyorum. Eminim ki Fenerbahçe taraftarının da istediği budur.” dedi.

“KADIKÖY’DE BİLE OYNARIZ”

Süper Kupa maçının Suudi Arabistan’da oynanmasının kendisini ve taraftarları rahatsız ettiğini belirten Metin Öztürk, “Fenerbahçe ile önce ligde evimizde oynayacağız sonra Süper Kupa maçında karşı karşıya geleceğiz. Fenerbahçe ile ertesi gün de oynarız.

Hiç sorun değil. Taraftarlarımızı ve beni de rahatsız eden, Cumhuriyet’in 100. yılında başka ülkede oynamak. Süper Kupa finalinin Türkiye dışında oynanmasını bir taraftar olarak istemiyorum.

Eminim ki Fenerbahçe taraftarının da istediği budur. TFF’nin yanlış kararından dönmesi gerekmektedir. Ankara’da mı, Samsun’da mı oynarız bilemem.

Kadıköy’de bile oynarız.. Neden başka ülkenin insanlarıyla uğraşalım. Taraftarlar yarı yarıya otursun. Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynayalım” ifadelerini kullandı.

Galatasaray’da Olağanüstü Kongre Çağrısı

Galatasaray Kongre Üyeleri OLAĞANÜSTÜ toplantı çağrısı için Divan Kurulu Başkanlığına başvuruda bulundu.
Süper kupa finalinin Türkiye’de oynanmasına ilişkin Galatasaray Kulübü tarafından gerekli girişimlerin yapılması için Divan Kuruluna başvuruda bulunan üyeler yayınladığı bildiri de “Galatasaray Kulübünün Tüzüğünün 4. maddesinin 1. Fıkrasında“Vatansever Atatürk Gençleri Yetiştirmek” maddesine de yer verdi.”

Galatasaray 2. Başkanı Metin Öztürk, "Cumhuriyet'in 100'üncü yılında cumhuriyetin yüzü olan Galatasaray'ın Süper Kupa'yı Türkiye'de oynamasını istiyoruz." dedi.

Kadıköy Postası

Kadıköy Postası Kadıköy haberlerini size en doğru şekilde Kadıköy Haber sayfalarından ulaştıracaktır. Kadıköy Postası Kadıköylünün Sesi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu