Kadıköy

Giselle Balesi, Süreyya Opera Sahnesi geliyor

Prömiyeri 27 Ekim’de yapılacak olan Giselle Balesi, Kasım ayında Kadıköy’de bale severlerle buluşacak.

İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), Giselle Balesi’nin prömiyerini, 27 Ekim’de Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) gerçekleştirecek. Eser, dans etmeyi çok seven, genç ve güzel bir o kadar da utangaç Giselle adında köylü kızı ile kendisini ona ‘Loys’ adlı bir çiftçi olarak tanıtan ve Giselle’e âşık olan Kont Albrecht’in trajik ve romantik hikayesini anlatıyor.

Gıselle Balesi’nin prömiyeri AKM’de

İDOB, romantik balenin başyapıtlarından biri olan Gıselle balesinin prömiyerini 27 Ekim Cuma günü AKM’de gerçekleştirecek. Konusu büyük Alman şairi Heinrich Heine’nin “Almanya Üzerine” adlı kitabında anlattığı Wililer Efsanesi’nden alınan Giselle, ilk kez 28 Haziran 1841’de Paris’teki Salle Le Peletier’de bulunan Ballet du Theatre de l’Academie Royale de Musique’de sahnelendi. Eser, dans etmeyi çok seven, genç ve güzel bir o kadar da utangaç Giselle adında köylü kızı ile kendisini ona “Loys” adlı bir çiftçi olarak tanıtan ve Giselle’e aşık olan Kont Albrecht’in trajik ve romantik hikayesini konu alıyor.

Giselle Balesi prömiyerin ardından Kadıköy’de

Zeynep Sunal Öngün’ün sahneye koyduğu eser 27 Ekim Cuma akşamı gerçekleşecek prömiyerin ardından; 1, 7, 15 Kasım, 2 ve 7 Aralık tarihlerinde AKM’de, 4, 21, 22 Kasım tarihlerinde ise Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde bale severlerle buluşacak.

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu