Yaşam Tarzı

Hacı Sabancı’ya babalık davası

İşadamı Hacı Sabancı’ya bir dönem birliktelik yaşadığını iddia eden Fatma D. tarafından babalık davası açıldı.

Arzu ile Ömer Sabancı’nın oğlu olan ve 2021 yılında Nazlı Kayı ile evlenen iş adamı Hacı Sabancı’ya bir dönem birliktelik yaşadığını ve 3 yaşında bir erkek çocuklarının dünyaya geldiğini iddia eden Fatma D. tarafından İstanbul Aile Mahkemesi’ne babalık davası açıldı. İddiaya göre Fatma D. ile Hacı Sabancı, 14 yıl önce sosyal medya aracılığıyla tanıştı ve sık sık bir araya geldi. Çiftin arası 2019 yılında bozulunca Fatma D., başka bir kişiyle evlenerek Belçika’ya yerleşti.

Dilekçede, iddiaya göre, Fatma D., eşinden boşanmak için Hacı Sabancı’dan avukat bulması için yardım istediği, Sabancı’nın Fatma D.’nin hesabına para gönderdiği, daha sonra Fatma D.’nin Sabancı’yı evine davet ettiği, Fatma D.’nin ise 2 Şubat 2021’de bir erkek çocuk dünyaya getirdiği, Sabancı’nın ise çocuğun kendisinden olduğunu öğrenmesinin ardından tarafların arasının bozulduğu aktarıldı.

Dilekçede ayrıca, “Çocuğun daha fazla mağdur edilmemesi bakımından Hacı Sabancı ile çocuk arasında soybağının DNA incelemesi yoluyla tespitine karar verilmesini istiyoruz. Ayrıca Hacı Sabancı’nın babalığına karar verilerek nüfusa kaydının yapılamasını talep ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Hacı Sabancı kimdir?

Hacı Sabancı 1987 İstanbul doğumlu, Ömer ve Arzu Sabancı’nın en büyük oğludur. İstanbul Saint-Benoit Fransız Lisesi’ni tamamladıktan sonra, Amerika/Boston TUFTS University’de ekonomi eğitimi aldı. Üniversite eğitiminin ardından Londra’da, City University’de Denizcilik ve Finans üzerine master programına katılarak eğitimini tamamladı.

Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hacı Sabancı, aynı zamanda Marinsa Denizcilik ve Hayat Tekstil şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Babası Ömer Sabancı’nın 2004-2007 yılları arasında başkanlık yapmış olduğu TÜSİAD’a 2009 yılından beri üyedir. Koyu bir Beşiktaş taraftarı olan Hacı Sabancı, aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi’dir.

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Ece Yiğit Gençer, Vitamin ve minarel takviyesi kullananların dikkatle olması gerektiğini belirtti.

Hipokrat öneriyor: Göbek deliği çevresi ağrısı neden olur?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu