Kadıköy

Kalben Kadıköy’de eyleme katıldı

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, açılan kapatma davasını protesto etti. Platformun düzenlediği eylemde konuşan sanatçı Kalben’in konuşması sosyal medyada gündem oldu.

Türkiye’de günden güne artan kadın cinayetlerine son vermek isteyen kadınlar tarafından kurulan ‘Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’ne, ‘kanuna ve ahlaka aykırı faaliyet yürütmek’ suçlamasıyla kapatma davası açıldı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Derneği’nin kapatılması isteminin ardından platform çeşitli illerde protestolar düzenledi.
Kadıköy’deki eyleme katılan sanatçı Kalben’in konuşması ise sosyal medyada gündem oldu.

“Hayatımda bu ülkede tacize de uğradım, cinsel şiddet de gördüm. Dayak da yedim, kafam duvara da gömüldü. O kadar çok insan çoğunlukla erkekti ki…” diyen Sanatçı Kalben, şunları söyledi:

“Kendi sorumluluğumu taşımam, kendimi korumam gerektiğini yeni öğrendim. Çünkü ülkemin beni sevmediğini, beni kovmadığını, ülkemin annemi korumadığını anladım.

Sadece kadınları da değil çocukları, gençleri sevmediğini… Benim ülkemin imtiyazlı beyaz güç sahibi bir erkek olmadıkça hiç kimseyi sevmediğini ben yeni anladım. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu sayesinde anladım.

Bu platformun kapatılacağını duyduğum zaman hiç şaşırmadım. Çünkü bizleri kapatabileceklerini zannediyorlar. Yıllardır bunu zannettikçe onlar; bizleri dövdükçe, bizleri gaza buladıkça, katillerimizi kravat taktı diye serbest bıraktıkça biz bu meydanlardayız. Hiçbir yere gitmiyoruz.”

Kaynak: Odatv.com

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu