Kadıköy

Söğütlüçeşme’deki AVM projesi için bilirkişi keşfi kararı çıktı

İstanbul Kadıköy Söğütlüçeşme’deki “viyadük inşası ve çevre düzenleme işi” olarak adlandırılan AVM projesiyle ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir kararının iptali için İdare Mahkemesi’nde görülmekte olan davada, Kent Suçları Takip Ağı avukatları ve Kadıköylülerin aylar süren mücadelesi sonucunda verilen keşif kararı için bilirkişiler belirlenerek tarih verildi.

Ağustos ayında açılan davada, Kasım ayında ara karar ile keşif kararı verilmesine rağmen, tüm uğraşlara karşın Fıratcan İnşaat tarafından yapılan projenin yürütmenin durdurulması talepli iptal davasında keşif için bilirkişiler belirlenmemiş ve herhangi bir adım atılmamıştı.

Kent Suçları Takip Ağı Hukuk Komisyonu avukatlarının defalarca dilekçe sunduğu, mahkemeyi süren inşaat sebebiyle zararın telafisinin mümkün olmayacağı konusunda uyardığı, basın açıklaması ile çağrı yaptığı dosyada, yürütmenin durdurulmasına ilişkin incelemenin gecikmesi sebebiyle, dün Hakimler Savcılar Kurulu’na şikayette bulunulmuştu.

Bugün dosyaya eklenen yazıda keşif için bilirkişi heyeti belirlenerek keşfin 11 Nisan günü, saat 13.00’da yapılacağı belirtildi.

Kadıköy Postası

Kadıköy Postası Kadıköy haberlerini size en doğru şekilde Kadıköy Haber sayfalarından ulaştıracaktır. Kadıköy Postası Kadıköylünün Sesi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu