Fenerbahçe

Vefa Küçük adaylık kararını değiştirdi

Fenerbahçe’de 27 Nisan Cumartesi günü yapılacak olan Yüksek Divan Kurulu Başkanlık seçimi öncesinde Vefa Küçük kararını değiştirdi.

Vefa Küçük, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu eski Başkanı Vefa Küçük, 27 Nisan’da yapılacak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu başkanlık seçiminde yeniden aday olduğunu açıklamıştı. Ancak Küçük fikir değiştirdi.

Yüksek Divan Kurulu başkanlığı için daha önce adaylığını açıklayan Vefa Küçük, bu kararından vazgeçti ve adaylıktan çekildi.

Son aday Nihat Tokat oldu

Fenerbahçe Kulübü Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı için adaylığını açıklayan Nihat Tokat, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Fenerbahçe’nin kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu vurgulayan Tokat, “28 yıllık kongre üyesi olmanın getirdiği deneyim ve bağlılıkla, Fenerbahçe’ye olan sevdamı ve hizmet aşkımı her birinize hissettirmek istiyorum. 1907 Fenerbahçe Derneği’nin kurucularından biriyim. Kulübümüzün değerlerini ve tarihini yaşatma konusundaki kararlılığım, geçmişte yaptığım çalışmalardan da belli olmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Kimler aday oldu?

Fenerbahçe’de Şekip Mosturoğlu, Sevil Becan ve Nihat Tokat Yüksek Divan Kurulu başkanlığı için adaylığını açıklamış isimler olarak bulunuyor.

Vefa Küçük kimdir?

Ahmet Vefa Küçük 13 Mart 1943’te Nevşehir’de dünyaya geldi. İlkokul ve orta okuldan sonra Vefa Lisesi’ni bitirdi. 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Dört yıl Vefa Vakfı başkanlığını yürüttü. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başkan vekili olarak 1994-1998 yılları arasında yönetim kurulunda görev yaptı. 2015 yılı Nisan ayında kulübün Yüksek Divan Kurulu başkanı olarak girdiği seçimde üç yıllığına yeniden başkan seçildi. 2018’de yeniden 3 yıllığına seçildi. 9 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilen yüksek divan kurulu başkanlık seçimlerinde Küçük, Nail Kır, Sait Yılmaz ve Uğur Dündar ile birlikte seçime katıldı. Seçimde 1871 yüksek divan kurulu üyesi oy kullandı. 824 oy alan Uğur Dündar, Vefa Küçük’ün yerine yeni divan kurulu başkanı oldu. Küçük ise bu seçimlerde 799 oy aldı.

Dinamik Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.

 

Hipokrat öneriyor: Bebeklerde D vitamini ne zaman başlanmalı?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu