Kadıköy

30 Ağustos Zafer Bayramı Kadıköy’de coşkuyla kutlanacak

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yılı, Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen iki ayrı konserle kutlanacak.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, 30 Ağustos’ta büyük bir zaferle taçlandırdığı kahramanlık destanı 101. Yılı Kadıköy’de coşku ile kutlanacak.

Kadıköy Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları için Kalamış Atatürk Parkı’nda ve Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda iki büyük konser düzenliyor.

Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen programa göre Kalamış Atatürk Parkı’nda Türk pop müziğinin duayeni Erol Evgin sahne alacak. Kadıköy’deki kutlamaların ikinci durağı Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda ise Evrencan Gündüz’ün gerçekleştireceği konserle 30 Ağustos coşkusu tüm hızıyla sürecek. Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı da etkinliklere katılarak komşularıyla beraber 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın coşkusunu paylaşacak.

Şerdil Dara Odabaşı: 30 Ağustos, Cumhuriyet devrimlerinin müjdesidir

Kadıköy Belediye Başkanı Av. Şerdil Dara Odabaşı da 30 Ağustos Zafer Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’nde bizlere söylediği gibi memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olsa;

iktidara sahip olanlar ihanet içinde dahi olsalar biz yeniden ayağa kalkmayı mutlaka başarırız. Bizler, tarihin her döneminde umutların tükendi zannedildiği anlarda yeniden ayağa kalkmasını başarmış bir milletiz.

Bu yüzden 30 Ağustos Zaferi, bugün de yalnızca bizim değil tüm sömürge altındaki halkların umudu, ilhamı, cesaretidir. 30 Ağustos, bizim için Cumhuriyet devrimlerinin müjdesidir.

30 Ağustos’ta emperyalistlere karşı savaşan, bağımsız ve özgür bir ülke yaratan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı saygı ve şükranla anıyoruz.

Onların kurtuluş yıllarımızda içeride ve dışarıdaki düşmanlara karşı verdikleri mücadele bugün de sürüyor.

Bizler de bugün hem bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü korumaya devam edeceğiz hem de devrimleriyle günümüzü ve geleceğimizi aydınlatan Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız.

Tüm Kadıköylüleri, değerli komşularımı, 30 Ağustos’ta Kadıköy’ün parklarına; birbirinden değerli sanatçılarla bayram coşkusunu yaşamaya davet ediyorum.

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu