Kadıköy

Su dolan inşaat sahasını “Google Maps” göl olarak gösteriyor

Kadıköy'de beş yıl önce başlayan inşaat çalışması kısa bir süre sonra durduruldu. İnşaat sahasına yağmurla birlikte su doldu. Google Maps uygulaması ise su birikintisini göl olarak algıladı.

Kadıköy’de bulunan bir arsada 5 yıl önce başlayan inşaat, temel kazısının tamamlanmasının ardından durdu. Aradan geçen zaman içerisinde, temel çukuru su ile dolarak adeta göle döndü.

Google Maps kafa karıştıran göl detayı

Haritaları güncelleyen Google Maps uygulamasında su dolu çukur göl olarak algılandı. Sosyal medyada gündem olan su dolu çukur drone ile görüntülendi.

İnşaat sahasından su boşaltılıyor

google maps gol olarak gosteriyor 1

Görüntülerde kazı yapılan çukurun büyük bölümünün suyla dolduğu görülürken, su motoruyla suyun tahliye edilmeye başlandığı görüldü.

Su birikintisinin hoş bir görüntü olmadığını söyleyen Gökhan Gönültaş, “Sizin sayenizde bilgim oldu. Yani açıkçası böyle atıl kalması çok hoş bir durum değil.

Kadıköy için açıkçası çok böyle hoş bir durum değil tabii ki. Konuyla ilgili yetkililerin buraya önem vermesi gerekiyor” dedi.

Arif Özçam ise, “İnşaatları açıyorlar temelleri bu sefer uzun süre boş kalıyor. Birçok yerde var bu şekilde. Kim ne yapacaksa yapsın bir an önce yani. Benim bildiğim kadarıyla bayağıdır var bu böyle. Artık kaldırsınlar ne yapacaklarsa” şeklinde konuştu.

Kadıköy’de çocuk fakültesi açılıyor! Kadıköy Belediyesi, çocuklar için farklı bir platform hazırladı. 6 yaş üstü için hazırlanan çocuk fakültesini gelin yakından inceleyelim?

Hipokrat öneriyor: Spor yaparken makyajlı olmak cilde zarar verir mi?

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu