Yaşam TarzıOyun

Sony harekete geçti! PlayStation 5 Pro sızdırıldı

Büyük merakla beklenen PlayStation 5 Pro'nun özellikleri geçtiğimiz günlerde sosyal medyada bazı kullanıcılar tarafından yayımlandı. Resmi tanıtım yapılmadan bilgilerin sızmasının ardından Sony, harekete geçti.

Sony, PlayStation 5’in Slim versiyonunu geçtiğimiz sene duyurdu. Oyunseverlerin merakla beklediği konsolun özellikleri kısa bir süre önce sosyal medyada paylaşıldı. Şirket ise bilgilerin sızdırılması sebebiyle derin bir araştırmaya gitti.

PlayStation 5 Pro, YouTube kanalında tanıtıldı

İlk olarak Moore’s Law is Dead isimli YouTube kanalı, PS5 Pro’nun bazı özelliklerini kapsayan ayrıntıları ortaya çıkardı.Videoda Playstation 5 Pro’nun özelliklerine ait, bilgilerin olduğu resmi gibi görünen bir belge yer alıyordu.

Yaşanan bu sızıntının ardından Sony kapsamlı bir araştırma başlattı. Paylaşılan görüntülerin firma tarafından üçüncü taraf iş ortaklarına verildiği öğrenildi. Hal böyle olunca  PlayStation 5 Pro iddialarının gerçeği yansıttığı anlaşılmış oldu.

Özellikleri dikkat çekiyor

PS5 Pro’nun işleme gücü açısından standart PlayStation 5’ten yaklaşık yüzde 45 daha hızlı olacağı ve ışın izlemenin standart PS5’e kıyasla iki ila dört katı kadar büyük destek alacağı öne sürüldü.

Standart PlayStation 5’te 10,28 teraflop bulunurken, yeni sürüm PS5 Pro’da ise bu sayının 33,5 olacağı kaydedildi.

PlayStation 5 Pro ne zaman piyasaya çıkar?

Sony yeni modelle ilgili sessizliğini koruyor. Ancak yeni modelin 2024 sonunda piyasaya çıkması bekleniyor.

Türk Telekom’un Dijital oyun alışveriş platformu Playstore.com’da artık oyunculara “Alışgidiş Kredisi” seçeneği sunulacak.

Hipokrat öneriyor: Fermente soya ürünleri ölüm riskini azaltıyor

Haber Merkezi

Kadıköy Postası size en doğru ve en önemli haberleri verecek. WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu